Navigation überspringen
 

Teplonosná média

Komplexní ochrana v tepelném a chladicím okruhu
 
Voda je výborným teplonosným médiem a chladivem. Ovšem s "vedlejšími účinky": V kombinaci s kyslíkem a dalšími složkami vzduchu působí voda korozivně. A při mínusových teplotách ztrácí stékavost. Na obojí reagují moderní systémy k výrobě chladu nebo tepla velmi citlivě.

Doba bez mrazu: teplonosné médium Antifrogen®
 
Nositel tepla Antifrogen® kombinuje perfektní protizámrazovou ochranu s výbornými antikorozními vlastnostmi. Jelikož narozdíl od konvenčních řešení jsou teplonosná média Antifrogen® obohacena takzvanými inhibitory koroze. Ideálně se hodí pro použití jako ochranný prostředek proti zámraze a korozi v chladicích a klimatizačních zařízeních jako jsou tepelná čerpadla. Speciálně pro solární zařízení navíc nabízíme Antifrogen® SOLHT.
 
Antifrogen® se nikdy nepoužívá jako koncentrát, nýbrž výlučně ve směsi s vodou. Poměr ve směsi je závislý na očekávaných teplotách a účelu použití. Platí zásada: tak hodně kolik je třeba, tak málo jak je jen možné. U nás obdržíte různé koncentrace ve směsi připravené k použití. Rádi na dotaz poskytneme i jiné směsi.

Skupina značky Antifrogen®
 
Zjistěte více o výrobcích Antifrogen® na následujících produktových listech:


Antifrogen® N
Antifrogen® L
Antifrogen® SOLHT
Antifrogen® KF
 
Je směs ještě v pořádku? Analýza zdarma!

V pravidelných rozestupech - přibližně jednou za rok až dva - by se měla směs Antifrogenu® s vodou zkontrolovat. Je to úplně jednoduché a navíc je to pro Vás zdarma: Zašlete nám jednoduše vzorek 250 ml. Obdržíte detailní analytickou zprávu s doporučením k dalšímu použití testované směsi.